I oczywiscie z Sosnowca to stare mięso....

Konserwy sprzed ćwierćwiecza

Reporterzy TVN Uwaga! trafili na ślad konserwowej afery. 200 ton wyprodukowanego przed 25 laty w Szwecji mięsa w puszkach niezdatnego dla ludzi trafiło na stoły Polaków. Czy polskie firmy świadomie je sprzedające powinny zostać ukarane? Czy chęć zysku coraz częściej przeważa nad troską o dobro konsumenta? Czy grozi nam fala zatruć?Dlaczego gdy mowa już w telewizji o Zagłębiu, a już w szczególnosci o Sosnowcu nigdy nie jest to ton pochwalny?
Pewnie wielu zna co najmniej kilka możliwych odpowiedzi na to pytanie. Nie zmienia to jednak faktu, że strasznie mnie, jako mieszkance Zagłębia własnie, wstyd że takie przekręty od "nas" wychodzą.


Afera nieprawdopodobna i niewiarygodna, jeszcze bardziej nieprawdopodobne jak dziennikarze TVN trafiają na takie tropy. Można się jedynie cieszyć, że dziedzina śledztwa dziennikarskiego na tyle się rozwija w Polsce, że mają ci dziennikarze warunki ku temu, by takie przekręty były ujawniane. 


Co do samego mięsa...Ludzie zrobią wszystko by tylko zarobić i szybko się dorobić. Niestety po drodze nie zważają ani na zasady moralne ani też nie mają żadnych sentymentów. Przeraża ten brak brania odpowiedzialnosci za swoje czyny, szczególnie gdy słyszy się od sprzedającego jak to chętnie przedszkola brały to własnie mięso. 


Widocznie na drodze do szybkiego zarobku nic pewnym osobom nie stanie na drodze. No, chyba że dziennikarze wykryją aferę, jaka się przy okazji takiego podłego działania wyklaruje. Mam nadzieję, że teraz już na dobre na drodze tych ludzi stanie prokurator i nie będą mieli już więcej szans na próby szybkiego wzbogacenia się. 
Szkoda jedynie, że nawet w małopolskim sanepidzie można znaleźć sobie dojścia, bo czy ktokolwiek wierzy w to, że Pani wystawiająca poświadczenie z sanepidu przeoczyła datę produkcji sprzed 25 lat...?


Teraz przyjdzie nam tylko zastnawiać się ile posiłków z takiego leciwego mięsa mielismy okazję zjesć i ile z nich zostało zaserwowane naszym dzieciom...

dodajdo.com

1 komentarze:

pepru pisze...

A jaka jest jeszcze inna większa afera w Sosnowcu ? Mieszkam nieopodal, ale nic nie słyszałem w ostatnich latach o niezgodnym z prawem Sosnowcem.

Pozdrawiam

Copyright © 2008 - Szelest Stron - is proudly powered by Blogger
Blogger Template