Czy ktoś jeszcze czyta książki...?

Nieprzymuszenie, z własnej woli, chęci, ciekawości?

Myślę, że coraz bardziej książkę zastępuję internet. Z łatwością można znaleźć w tym, tak naprawdę, śmietniku informacji, takie wiadomości, które pozwolą nam udawać, że przeczytaliśmy coś, czego okładkę widzieliśmy tylko na ekranie komputera. Wystarczy wejść na dwa, trzy blogi z recenzjami, poczytać komentarze i oto mamy własną opinię. Łatwiej, szybciej, ekonomiczni intelektualiści nowej ery internetu.
Niestety tak jest coraz częśćiej. Pocieszeniem są wychodzący z ukrycia miłośnicy książek, dyskutujący, mający coraz to ciekawsze spotrzeżenia. Może pozwoli to zarazić innych, przekonać, że warto samemu sięgnąć po nowy, modny tytuł i wyrobić sobie własne zdanie.
Sama z przykrością stwierdzam, że czytanie jest obecnie rzadkością, reliktem przeszłości bronionym przez garstkę zapaleńców.
Podobało Ci się? Rozbawiło, skłoniło do refleksji, zachowałeś coś dla siebie :>? Powiedz mi o tym, zostaw po sobie ślad...


recenzja, cytaty z, świat książki, recenzja książki, recenzje, najlepsze książki, cytaty książek, artykuły, felieton, czytanie, fragmenty, recenzji

dodajdo.com

1 komentarze:

Matheos pisze...

Uważam że mimo dziwnych czasów dla dokumentów "hard copy" nadal znajdują się osoby na świecie dla których książka to nie tylko lektura szkolna przez którą trzeba przebrnąć. Dobre książki nie potrzebują rekomendacji i ludzie mimo rozwoju Internetu ciągle chcą trzymać w dłoni czyjąś pracę twórczą. Nie prawda, że wszystko można znaleźć w Internecie - prawdziwie każde uczucia psiarza oddaje tylko drukowana, książka pachnąca starością, z odpadającą okładką i zagiętymi rogami. Życzę każdemu pisarzowi dorobku w takim stylu by po latach ich dzieła wyglądały właśnie tak i mimo zużycia przez lata nadal służyły kolejnym pokoleniom czytelników.

Copyright © 2008 - Szelest Stron - is proudly powered by Blogger
Blogger Template