Czy można sobie pozwolić na lustrzanki klasy Canon lub Nikon w dobie kryzysu?

Reklama Na Blogach

Niezależnie od tego, czy Premier Finansów ogłosi, że skończył się w Polsce kryzys czy nie nadal dla wielu z nas zakup sprzętu takiego jak lustrzanki jest poważnym wydatkiem i wymaga sporego przemyślenia. Sama przymierzając się do kupna takiego aparatu byłam nieco oszołomiona cenami, jakie miały lustrzanki w popularnych marketach. Pewnie miał na to wpływ też fakt, że szukałam lustrzanki wśród marek Canon i Nikon. Zastanowiło mnie wówczas jak może wyglądać cenowo rynek lustrzanek w internecie. 


Przyznam się, że nie korzystałam nigdy z portalu Skąpiec.pl choć wiele o nim słyszałam jednak sprawdzenie cen aparatów fotograficznych było moją pierwszą z nim stycznością. 
Na samym początku po wpisaniu słowa kluczowego wyświetliły mi się lustrzanki chyba wszystkich firm świata Porównanie cen lustrzanek wszystkich modeli
Oczywiście portal jest dość intuicyjny więc łatwo mogłam znaleźć porównania cen dokładnie tych marek lustrzanek, których szukałam w sklepach:
Co ukazuje się naszym oczom przy takim porównaniu? Nie tylko bardzo duże różnice pomiędzy cenami tych samych modeli w różnych internetowych sklepach, ale też znaczna różnica w cenie w stosunku do cen w sklepach stacjonaranych, oczywiście z korzyścią dla nas, kupujących. 


Różnica w cenie rzędu 500 czy nawet i 1000 złotych naprawdę robi wrażenie. Często tak duża różnica może decydować o tym, czy możemy pozwolić sobie na zakup danego produktu. Jeśli dzięki takiej różnicy w cenie będziemy mogli pozwolić sobie na "sprzęt" klasy Canon lub Nikon sklepy internetowe okazują się prawdziwym wybawieniem właśnie dla osób chcących mieć lustrzankę dobrej klasy, ale też i w dobrej cenie. 


Warto więc sprawdzić ceny i przekonać się do internetowych zakupów. 
Oczywiście z zachowaniem wszystkich procedur sprawdzających wiarygodność danego sklepu przez dokonaniem zakupu w nim, ale tutaj już konkretniej odsyłam do innego mojego tekstu o bezpieczeństwie robienia zakupów w Internecie Jak bezpiecznie robić zakupy w Internecie

dodajdo.com

2 komentarze:

Kopacz pisze...

Markety i firmowe sklepy powinny być ostatnie w kolejce, jeżeli chcemy kupić coś konkretnego. Tu w Londynie wygląda to trochę inaczej. Są Firmowe sklepy z używanymi aparatami, gdzie przy zakupie wszystko zostaje starannie sprawdzone, wręczone z sześciomiesięczną gwarancją. Tak więc można kupić całkiem przyzwoitego Nikona lub Canona w cenie 2oo/300 funtów (tutaj jest to tygodniówka w zależności co kto robi), gdzie za nowy trzeba by było zapłacić około 400/500 funtów więcej. A suma 700/1000 funtów to już sporo i nie dla każdego. Pozdrawiam.

Kasia pisze...

Znalazłam bloga przez portal nakanapie, spodziewalam się recenzji, a tu zdziwienie bo post o aparatach! Co mnie bardzo cieszy bo uwielbiam fotografię, jest moją ogromną pasją na równi z karmieniem się słowem. Sama zresztą od pewnego czasu planuję zakup nowej lustrzanki również Canona bądź Nikona, stąd moje pytanie- nad jakimi modelami się zastanawiałaś?

Copyright © 2008 - Szelest Stron - is proudly powered by Blogger
Blogger Template